Parafia Opole-Chmielowice | Ks. Tomasz Łuczkowski
16192
page-template-default,page,page-id-16192,qode-quick-links-1.0,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Ks. Tomasz Łuczkowski

Ks. Tomasz Łuczkowski (ur. 1992), kapłan pochodzący z Parafii św. Anny Samotrzeciej

Ks. Tomasz Łuczkowski
Urodził się 2 marca 1992 r. w Opolu. Dzieciństwo i młodość przeżył w Chmielowicach. W 2012 r. ukończył technikum ekonomiczne, po czym wstąpił do Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Pracę magisterską pt. „Życie religijne i liturgiczne parafii Opole-Chmielowice w latach 1990-2015 w świetle biuletynu Annales” napisał w Katedrze Liturgiki, Hagiografii i Obrzędowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego pod kierownictwem ks. dr Mateusza Potocznego. Święcenia kapłańskie przyjął w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2018 r., z rąk ks. bp Andrzeja Czaji, ordynariusza Diecezji Opolskiej. Z powodu remontu Katedry Opolskiej sakramentu święceń udzielono w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi w Opolu. Jako neoprezbiter został wikariuszem w parafii św. Michała Archanioła w Prudniku. Jego zawołaniem na obrazku prymicyjnym stał się fragment Ewangelii wg św. Jana „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili” (J 15, 16).

   

To jest archiwalna wersja parafialnej strony internetowej. Aktualna strona dostępna jest pod adresem: http://chmielowice.parafialna.eu/