Parafia Opole-Chmielowice | S. Edmunda Gizela Okos SSND
16220
page-template-default,page,page-id-16220,qode-quick-links-1.0,ajax_updown,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

S. Edmunda Gizela Okos SSND

S. Edmunda Gizela Okos SSND (ur. 1961), siostra zakonna pochodząca z Parafii św. Anny Samotrzeciej

S. Edmunda Gizela Okos ABMV

Urodziła się w 1961 r. w Komprachicach, dzieciństwo i młodość przeżyła w Chmielowicach. Do Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame (SSND) wstąpiła 31 grudnia 1980 r. 2 lutego 1981 r. rozpoczęła postulat, a 2 sierpnia 1981 r. nowicjat w Domu Prowincjalnym i Formacyjnym w Opolu przyjmując imię zakonne Maria Edmunda. Pierwsze śluby zakonne złożyła 17 lipca 1983 r., po czym rozpoczęła pracę w domu dziecka. 16 lipca 1986 r. odnowiła trzyletnią profesję zakonną. Śluby wieczyste złożyła 15 lipca 1989 r., następnie pracowała w diecezjalnym Wydawnictwie Świętego Krzyża w Opolu. W kolejnych latach pracowała na placówkach w Głubczycach (wśród sióstr chorych i starszych), Bielsku-Białej (w bursie dla dziewcząt) oraz w Katowicach (praca w przedszkolu). Zajmuje się sprawami związanymi z żywieniem dzieci.

   

To jest archiwalna wersja parafialnej strony internetowej. Aktualna strona dostępna jest pod adresem: http://chmielowice.parafialna.eu/